Gönüllü Ol2018-08-03T17:33:59+00:00

DÜŞÜN, DÜŞLE, HAREKETE GEÇ!

Sivil Yaşam Derneği (Siyamder) 2013 yılında Bursa’da kurulmuş bir gençlik derneğidir. Kuruluş amacı gençleri aktifleştirmek, gençlik katılımını arttırmak ve uluslararası bağlantılar geliştirerek gençleri global bir vizyona sahip kılmaktır.

Siyamder’de tüm proje, program ve girişimler gönüllüler tarafından geliştirilmekte ve hayata geçirilmektedir. Tüm Çalışma Grupları kendi alanları içerisinde faaliyet göstermekte ve gönüllüler tarafından geliştirilen projeler yerel veya ulusal düzlemde hayata geçirilmektedir.

Sivil Yaşam Derneği olarak, gönüllülerimizle çalışmalarımızda kalıcı ve uzun süreli birliktelikler kurmayı önemsiyoruz.

SİYAMDER’de Gönüllü Olmak

Siyamder’in faaliyetlerine 16- 29 yaş aralığında olan tüm gençler katılabilir ve görev alabilir. Yaş sınırının dışında kalanlar Yönetim Kurulu tarafından belirlenen aktivitelere katılım gösterebilirler, ancak Yerel Kurullarda veya Ulusal Kurulda yönetici olmaları mümkün değildir.

Adım Adım Gönüllülük Süreci

Gönüllü olmaya karar verdiyseniz şehrinizdeki yerel kurulumuzun gönüllü başvuru formu ile başvuruda bulunabilirsiniz.  Yerel kurullarımız için tıklayın.

Başvurunuzun ardından başvurduğunuz ildeki yerel kurul iç ilişkiler direktörü sizinle iletişime geçecek ve gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Eğer şehrinizde SİYAMDER yerel kurulu yoksa info@siyamder.org üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurusu kaydedilen bütün gönüllü adaylarımız, başvurdukları ilde bulunan yerel kurul tarafından gerçekleştirilecek “Gönüllü Oryantasyon Eğitimi”ne davet edilir. Bu toplantıda gönüllü adaylarımıza SİYAMDER’in misyonu, vizyonu, çalışma esasları ve çalışma grupları, Adım Adım Gönüllülük Süreci ve Ulusal Programları/Etkinlikler anlatılır.

Oryantasyon sona erdiğinde gönüllü adaylarımızdan detaylı “Gönüllü Adayı Bilgi Formu” doldurmaları istenir ve SİYAMDER Gönüllü havuzuna eklenir.

SİYAMDER ‘Gençlik Politikaları’ içerisinde kabul edilen 6 temel politika alanında faaliyet göstermektedir. Belirtilen alanlar içerisinde Sivil Yaşam Derneği’nin ulusal yapılanması içerisinde Çalışma Grupları ve her Çalışma Grubu için Ulusal Direktörler bulunmaktadır. Bu alanlar ;

Gönüllü Oryantasyon Eğitimlerinin amacı gönüllülerimizin SİYAMDER’i ve faaliyetlerini doğru anlamalarını sağlamak, etkin katılımlarını artırmaktır. Faaliyetlerimizin sürdürülebilirliği için en büyük desteği ve gücü veren gönüllülerimizin katkıları son derece önemlidir.

Gönüllü Başvuru Formu

Merhaba 🙂

Adın ve Soyadın Nedir?*

Hangi Şehirdesin?*

Doğum Tarihin:*

Telefon Numaran:*

E-Posta Adresin:*

Öğrencisi/mezunu olduğun kurum:*

Öğrencisi/mezunu olduğun bölüm:*


Sınıfın:*

İlgilendiğin Çalışma Grupları:

Çevre ve Gençlik Çalışma GrubuDemokratik Katılım Çalışma GrubuDezavantajlı Gençler ve Sosyal Dahil Etme Çalışma GrubuGençlik Sağlığı Çalışma Grubuİnovasyon ve Girişimcilik Çalışma GrubuKültür ve Sanat Çalışma Grubu

Çekirdek Eğitim Programı (ÇEP) aldın mı?

BONUS SORU
SİYAMDER hakkındaki düşüncelerini, ilk izlenimlerini, SİYAMDER'den beklentilerini, SİYAMDER Gönüllüsü olduğunda neleri hedeflediğini, her şeyi yazabilirsin 🙂

Kişisel verilerimin korunması hakkındaki bilgilendirmeyi okudum, şartları kabul ediyorum.Haftalık bültenlerimizi almak için lütfen e-posta adresinizi girin
close-image