Kişisel ve Mesleki Gelişim Eğitim Modülü Eğitmen Eğitimi Çağrısı

SİYAMDER İnovasyon ve Girişimcilik Çalışma Grubu Direktörlüğü tarafından hazırlanan Kişisel ve Mesleki Gelişim Eğitim Modülü genç eğitmenlerini arıyor!

//Kişisel ve Mesleki Gelişim Eğitim Modülü Eğitmen Eğitimi Çağrısı
kisisel-ve-mesleki-gelisim-egitmen-egitim-modulu-egitmen-egitimi-cagrisi

Günümüzde hızla gelişen bilgi çağı; bireylerin bilgi, yaratıcılık, deneyim ve yetenekleri konusunda önemli değişimlerin yaşanmasına neden olmuştur. Yaşanan değişimlerle birlikte eğitime olan ihtiyaç da giderek artmıştır. İşte bu noktada, Kişisel ve Mesleki Gelişim Eğitim Modülü, bireylerin kendilerini mevcut olan durumdan daha iyi noktalara ulaştırmaları ve günlük yaşamlarında ihtiyaç duyabilecekleri temel bilgi ve becerileri arttırmak için hazırlanmış bir eğitim programıdır. Bu eğitim programı ile birlikte, hem kişisel hem de mesleki konularında ihtiyaç duyulan inovasyon, yaratıcı düşünce, kişisel imaj, meslek etiği gibi çok çeşitli konular için gerekli altyapı gençlere akranları tarafından yaygın eğitim teknikleri kullanılarak katılımcıların eksik olduğunu düşündüğü alanların farkına varması amaçlanmaktadır.

SİYAMDER gönüllüleri arasından seçilen 6 eğitmen adayı, 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında Denizli’de gerçekleşecek eğitmen eğitiminin ardından eğitmen olarak sahaya çıkacaktır. Ulusal çapta binlerce gence ulaşacak enerjik eğitmenlerimiz sahada eğitimin yaygınlaştırmasında görev alacaktır.

 Sen de bir SİYAMDER Gönüllüsüysen ve akranlarını eğitirken öğrenmek sana göreyse başvurunu şimdi bekliyoruz!

Son başvuru tarihi 5 Şubat 2019 Saat: 23.59’dur.

Kişisel ve Mesleki Gelişim Eğitim Modülü Eğitmen Eğitimi Çağrısı
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn
Hemen Başvur

Kimler Eğitmen Olabilir?

Aranan Şartlar:

 • SİYAMDER faaliyetlerine daha önceden katılmış olmak
 • 16- 29 yaş aralığında olmak
 • Sivil toplum faaliyetleri içerisinde en az 1 yıl daha aktif olarak yer almayı planlıyor olmak
 • Ayda ortalama 1 gününü Kişisel ve Mesleki Gelişim Eğitim Modülünü yerel uygulamalarını yapmak üzere şehir dışında geçirmeye uygun olmak
 • Başvuruda istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde göndermiş olmak

Başvuru Sahiplerinden İstenen Belgeler

 • Başvuru Formunun Çevrimiçi Olarak Doldurulması http://bit.ly/kmgegitim
 • Özgeçmiş
 • Motivasyon Mektubu (En fazla 1 sayfa olmalı, neden Kişisel ve Mesleki Gelişim eğitmeni olmak istediğinizi açıklamalı ve kendinizi kısaca tanıtmalısınız)

Özgeçmiş ve Motivasyon Mektubu’nu gensek@siyamder.org mail adresine göndermen gerekiyor.

Eğitmenin Sorumlulukları Nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden beklenen; bu eğitmen eğitiminin ardından, derneğimizin İnovasyon ve Girişimcilik Çalışma Grubu Direktörü tarafından önerilecek günlerde belirlenen şehre giderek, yerel kurulun gönüllülerine eğitim programını vermesidir. Yerel kurullarda uygulanacak eğitim toplam 5 saatte gerçekleştirilecektir. Eğitmenlerimizin kendini geliştirme ve çalışmalara katılma motivasyonu ve devamlılığı büyük önem arz etmektedir.

Teknik Detaylar

 • Eğitmen eğitimi 22-24 tarihleri arasında Denizli’de gerçekleştirilecektir.
 • Çekirdek Eğitim Programı’nı başarıyla tamamlamış eğitmen adaylarına öncelik tanınacaktır.
 • Katılımcıların konaklama ve yeme-içme masrafları karşılanacaktır.
 • Eğitmen eğitimleri alanında uzman kişiler tarafından verilecek olup eğitim sonunda eğitmen sertifikası ve SİYAMDER Eğitmen Kiti verilecektir.
 • Kontenjan 6 kişi ile sınırlıdır.
2019-01-28T21:30:31+03:00