Ulusal Programlar 2018-08-03T13:45:37+00:00

Ulusal Programlar

Şehirden Çıktım Köye

sehirden-ciktim-koye

Her yıl 23 Nisan’da tüm Yerel Kurullarımızda yüzlerce gönüllü katılımcı Şehirden Çıktım Köye ulusal programını gerçekleştirir!

Şehir ve köyler arasında eğitim anlamında şartları eşitlemek adına geliştirilen bu program ile gençlerin aktif sorumluluk alarak toplumsal değişimi sağlamada etkin birer birey haline gelmeleri ve katılımcı bir şekilde çevrelerini değiştirebileceklerinin farkına varmaları hedeflenmektedir.

Şehirden Çıktım Köye programı ile nitelikli eğitim olanaklarından yoksun köy okullarının tadilatı sağlanmakta, okulun öğrencileri ile çeşitli aktiviteler düzenlenmekte (sağlık taraması, ağız ve diş sağlığı eğitimi, fidan dikme, oyunlar vb.) ve okul ile öğrencilerin ihtiyaçları sponsorluklarla karşılanmaktadır.

English Conversation Club (ECC)

english-conversation-club-ecc

Samimi, resmi olmayan bir ortamda yabancı dil pratiği için Konuşma Kulüplerimiz her hafta gerçekleştirilir. Toplantı sırasında bir kolaylaştırıcı bulunmakta, kişilerin daha katılımcı olmalarını ve hata yapmaktan korkmadan, rahatça İngilizce konuşmalarını sağlamaktadır. Temel kural, belirlenen toplam aktivite saati boyunca en detay konularda dahi tamamıyla İngilizce konuşmaktır.

Yerinde Tarih

sehirden-ciktim-koye

Doğal ve tarihi yapılara detaylı ziyaretler gerçekleştirilmesini konu alan ulusal programımızdır. Bu program ile gönüllülerimizin yaşadıkları şehir içerisinde tarihsel ve doğal değerlerini yakından tanıyarak genel kültürünün arttırılması hedeflenmektedir.

Gençlik Atölyeleri

genclik-atolyeleri

Haftada bir kez, önceden belirlenmiş konu başlıkları dahilinde kültür-sanattan bilime, teknolojiden spora birçok alanda uzman kişiler ile gönüllülerimizin bir araya geldiği aktivitelerdir.

Gönüllülerimizin kültür seviyelerini arttıran, farklı detayları görmelerini sağlayan, bilgilendiren, eğlendiren, düşündüren, kişisel gelişimlerini destekleyen ve kendilerinde bilmedikleri yönlerin farkına varmalarını sağlayan aktivitelerdir.

Yaratıcı Drama

yaratici-drama

Grup dinamiklerini interaktif bir şekilde artırmayı sağlayan ve özgüven kazanma, iletişim kurma, kişilikleri tanıma gibi farklı alanlarda grup katılımcılarına deneyim ile öğretme şeklini sunan grup etkinliğidir.

Gönüllülerin birbirlerini yakından tanıma fırsatı elde etmeleri, gençlerin özgüven duygularının artırılması, tüm katılımcıların eşit ve farklılık gözetmeksizin grup içerisinde dahil olabileceklerinin gösterilmesi hedeflenmektedir.


SİYAMDER
Blog yazarlarını arıyor

Detaylı Bilgi
Son Başvuru:
24 Ekim 2018
close-link
Haftalık bültenlerimizi almak için lütfen e-posta adresinizi girin
close-image